close
آخرین مطالب
 • تبلیغ شما در اینجا
 • طراحی سایت شخصی
 • طراحی سایت فروشگاهی
 • طراحی سیستم وبلاگدهی
 • سیستم سایت ساز اسلام بلاگ
 • مگا برد - پلتفرم خرید اینترنتی قطعات موبایل مگابرد
 • loading...
  سرویس سایت سایت ویستابلاگ بزرگترین سرویس ارائه خدمات سایت نویسی حرفه ای در ایران

  تفریحات سالم

  دوره آموزش طراحي لباس

  آموزش طراحي لباس ، طراحي مد لباس شکلي از هنر است که به ساخت لباس و اکسسوري هاي (لوازم جانبي) ديگر اختصاص دارد. داشتن ايده و ايجاد خلاقيت، يکي از مهم ترين ابزار بخش هنري است که سبب طراحي يک لباس جديد مي شود. در دنياي مد، طرح هاي جديد، قبل از برش و دوختن به شکل طرح هاي دستي (طرح هاي اوليه) ارائه مي شوند. ابتدا يک الگو از شکل کلي مدل را به عنوان پايه طرح بکشيد، بسياري از طراحان مد، صدها الگو را تمرين مي کنند تا بتوانند موقعيت مورد نظرشان را خلق کنند.

  آموزش طراحي لباس لازم نيست که يک چهره واقع گرايانه را ترسيم کنيد، اما ارائه دادن يک نقاشي سفيد براي نمايش دادن تصاوير انواع لباس، دامن، بلوز، اکسسوري و ساير خلاقيت هاي شما ضروري است. اضافه کردن جزئياتي مانند رنگ، چين هاي لباس، درزها و دکمه ها به زنده شدن ايده هاي شما کمک مي کنند و طرح اوليه شما را به واقعيت تبديل مي کنند.

  بيشتر بخوانيد: براي طراحي لباس از کجا شروع کنم؟

  طراحي مد لباس

  آغاز طراحي مد لباس

  1. طراحي خود را شروع کنيد

  آموزش طراحي لباس مواد مورد نياز خود را براي طراحي مد لباس تهيه کنيد. يک مداد سربي سفت و خشک را انتخاب کنيد. مداد H بهترين گزينه در طراحي است، چرا که اين مداد بسيار کم رنگ و سبک است و قابليت پاک شوندگي بسيار بالايي دارد و مي توان با آن علامت هاي ناقص و اشتباه را هنگام طراحي به آساني پاک کرد. علت ديگري که اين مداد ها طرفداران زيادي دارند اين است که آن ها را با مواد خاصي مي سازند و اين ويژگي آن ها را براي مواردي مانند طراحي پرکاربرد مي کند، چرا که هنگام طراحي کاغذ را سوراخ نمي کنند، باعث فرورفتگي در کاغذ نمي شوند، هيچ ردي روي آن باقي نمي گذارند و کاغذ را خراب نمي کنند. اين ويژگي به خصوص هنگام اضافه کردن رنگ به تصوير به خوبي حس مي شود. يک پاک کن با کيفيت و کاغذ ضخيم از جمله وسايل ضروري طراحان حرفه اي است، پس اگر مي خواهيد طراحي شما حرفه اي به نظر برسد، از اين وسايل نيز غافل نشويد.

  https://www.shopmode.fashion/

  کلاس طراحي لباس ،اگر شما مداد مناسبي در دسترس نداريد، مي توانيد با يک مداد شماره 2 طرحتان را بکشيد؛ فقط توجه داشته باشيد که به جاي فشار دادن زياد مداد روي کاغذ، علائم سطحي و سبکي را ايجاد کنيد. با فشار زياد قلم روي کاغذ به هيچ عنوان توصيه نمي شود، چرا که در صورت خطا نمي توانيد علائم کشيده شده را به خوبي پاک کنيد. همچنين براي نشان دادن طرح هاي لباس خود به وسايل رنگي مانند جوهر و يا رنگ ها نيز نياز داريد.

  مد لباس

  طراحي مد لباس

  2. به ژست هاي مختلف الگو در طراحي مد لباس توجه کنيد

  کلاس طراحي لباس به ژست هاي مختلف الگو خود فکر کنيد و بهترين تصميم را بگيريد. مدل طراحي شما توسط الگو بايد طوري رسم شود تا طرحتان را به بهترين شکل ممکن نشان دهد و طراحي شما را خاص و حرفه اي جلوه دهد. مي توانيد مدل راه رفتن، نشستن، خم شدن و يا حالت هاي ديگر را طوري طراحي کنيد تا تمام قسمت هاي مدلتان به خوبي نمايش داده شود. الگوهاي مختلف را تمرين و امتحان کنيد، بايد ژست هاي مختلف را در حالت هاي مختلف براي لباس ها و سنين مختلف در نظر بگيريد. به عنوان يک فرد مبتدي ممکن است بخواهيد با رايج ترين ژست ها طرحتان را شروع کنيد. يکي از اين طرح هاي ساده، يک مدلي را نشان مي دهد که روي سکوي نمايش مدل ها، ايستاده و يا در حال حرکت است. اين يکي از ساده ترين الگوها است که به شما اين امکان را مي دهد تا جزئيات و تمام زواياي طرحتان را به بهترين نحو نشان دهيد.

  کلاس طراحي لباس از آن جايي که مي خواهيد طراحي مد لباس خود را طوري نمايش دهيد تا حرفه اي و جذاب به نظر برسند، بسيار اهميت دارد که الگوها را دقيق، متناسب و به طرز ماهرانه اي ترسيم کنيد تا مانند طراحان حرفه اي به نظر برسيد و بتوانيد مدل خود را به وضوح به نمايش بگذاريد. همان طور که پيش از اين نيز اشاره شد بسياري از طراحان براي به دست آوردن مهارت کافي و تکميل توانايي خود بارها و بارها تمرين مي کنند، پس شماهم نبايد با چند بار تمرين کردن دلسرد شويد، آنقدر تمرين کنيد تا مهارت لازم را پيدا کنيد.

  طراحي مد لباس

  3. روش هاي مختلف براي ايجاد الگو در طراحي مد لباس

  کلاس طراحي لباس روش هاي متفاوتي را براي ايجاد الگوها در نظر بگيريد. خيلي خوب و حرفه اي است که الگو مدل ها را خودتان بکشيد، چرا که اين امکان را به شما مي دهد تا يک مدل را با نسبت هاي دقيق مورد دلخواه خود طراحي کنيد، اما اگر مي خواهيد اين مرحله از کار را خودتان انجام ندهيد، ميانبرهايي وجود دارد تا مستقيم به الگو هاي لباس دسترسي پيدا کنيد.

  شما مي توانيد الگو را به صورت آنلاين دانلود کنيد، جايي که الگوهاي مختلف در طيف وسيعي از اشکال و اندازه ها وجود دارند، براي مثال مي توانيد يک الگو به شکل يک کودک، يک مرد، يک زن ريزه اندام و يا … را دانلود کنيد.

  آموزش طراحي لباس و يا مي توانيد با کپي کردن طرح کلي يک مدل از آگهي مجله و يا تصاوير ديگر، يک الگو درست کنيد. کافي است يک تکه کاغذ رديابي (کاغذ پوستي- نوعي کاغذ براي کشيدن الگو) را روي مدلي که دوست داريد قرار دهيد و به آرامي يک طرح کلي ايجاد کنيد.

  رسم يک الگو در طراحي مد لباس

  1. ترسيم خط تراز

  آموزش طراحي لباس خط تراز (تعادل) را رسم کنيد. اين اولين خط در طرح شماست و بايد در رسم آن دقت کنيد، خط تراز مرکز ثقل مدل شما را نشان مي دهد. آن را از بالاي سر تا نوک انگشتتان، در امتداد ستون فقرات خود بکشيد. حال براي نشان دادن سر، يک بيضي بکشيد. اين پايه و اساس الگو شماست و از اين طريق مي توان يک نقشه دقيق و متناسب را طراحي کرد. شما مي توانيد الگو را به عنوان اسکلت مدل فرض کنيد. در نتيجه طرح اصلي خود را خلق کنيد و در مورد آنچه مي خواهيد ايجاد کنيد فکر کنيد.

  خط تعادل بايد يک خط عمودي مستقيم باشيد، حتي اگر مي خواهيد مدل در موقعيتي به جايي تکيه داده باشد. به عنوان مثال اگر مي خواهيد مدلي طراحي کنيد که کمي به سمت چپ متمايل شده است، باز هم بايد يک خط تعادل مستقيم و عمودي در وسط صفحه رسم کنيد، به اين صورت که خط بايد از بالاي سر مدل تا زميني که روي آن قرار دارد گسترش يابد.

  دوره طراحي لباس توجه داشته باشيد که هنگام طراحي لباس ، لازم نيست که به خلق يک مدل متناسب بپردازيد؛ چرا که اين لباس است که به نمايش گذاشته مي شود و مورد نقد و بررسي قرار مي گيرد، بنابراين مهارت شما در طراحي چهره اهميتي ندارد. در مورد ايجاد يک مدل دقيق و بي نقص و اضافه کردن جزئيات به چهره مدل خود بيش از حد نگران نباشيد و روي مسائل مهم تمرکز کنيد تا بتوانيد در نهايت لباسي زيبا و جذاب را به نمايش بگذاريد.

  طراحي مد لباس

  2. ابتدا از طراحي لگن شروع کنيد

  آموزشگاه طراحي لباس ابتدا طراحي ناحيه لگن را شروع کنيد. در زير وسط خط تعادل، دقيقا جايي که لگن به طور طبيعي روي بدن قرار مي گيرد، مربعي با اضلاع مساوي رسم کنيد. اندازه مربع را با توجه به گسترده بودن مدل خود انتخاب کنيد. يک مدل لاغرتر از مربع کوچکتري نسبت به يک مدل بزرگتر برخوردار است.

  ابتدا ژست مورد نظر خود را انتخاب کنيد و بر اساس طرحتان، مربع لگن را به سمت چپ و يا راست متمايل کنيد. به عنوان مثال اگر مي خواهيد مدلتان به سمت چپ متمايل باشد، بايد مربع لگن را کمي به سمت چپ بچرخانيد و اگر مي خواهيد يک مدل ايستاده معمولي داشته باشيد، کافي است مربع را بدون هيچ زاويه کجي و به صورت قائم رسم کنيد.

  دوره آموزش طراحي لباس
  بازدید : 1 تاریخ : شنبه 6 شهريور 1400 زمان : 10:58 نویسنده : sam
  ارسال نظر برای این مطلب

  صفحات سایت
  تعداد صفحات : -1
  آمار سایت
 • کل مطالب : 189
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 50
 • باردید دیروز : 2
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 81
 • بازدید ماه : 121
 • بازدید سال : 2496
 • بازدید کلی : 37326
 • مطالب
  آخرین نظرات
  کدهای اختصاصی